Literární a čtenářšké soutěže

 • Audioknihy jako odměny

  Letošní mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha se ponese v duchu audioknih.

  Audioknihy jsou také nachystané jako dárky pro autory literárních prací, které porota ocenila v soutěži JAK VYRŮSTÁM S KNIHOU. Věnovala je Audiotéka.cz.

  Posloucháte ušima? Ještě ne? Vyzkoušejte právě Audiotéku, kde najdete největší výběr mluveného slova na českém trhu. Nejrůznější příběhy pro malé i velké posluchače vyprávějí známé hlasy. Stačí zaskočit na webové stránky nebo si najít některou z aplikací Audiotéka a otevře se vám nekonečný svět kvalitních audionahrávek, které si můžete stahovat ve formátu MP3 a poslouchat, ať jste kdekoliv. U každé audioknihy si můžete poslechnout ukázku nebo si dokonce na zkoušku stáhnout celou kapitolu zdarma.

  Tipy pro různě velké posluchače:

  Číst dále...
 • Jak vyrůstám s knihou – 10 nejlepších prací

  V literární soutěži JAK VYRŮSTÁM S KNIHOU vybrala porota 10 nejlepších prací v každé kategorii! Nejednalo se o lehký úkol, literárních prací se sešlo přes 1 100. Vybraným autorům proto skutečně vřele gratulujeme. Také všichni ostatní účastníci literární soutěže si ale zaslouží pochvalu a poděkování za účast.

  Čtěte dále a zjistěte, kteří mladí autoři si pojedou na mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2017 pro ocenění. Zatím je pořadí abecední, pořadí se dozví až při slavnostním vyhlášení v pátek 12. května od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou.

  Číst dále...
 • Výherci literárních soutěží se mohou těšit na barevné notesy od tiskárny Graspo CZ

  Tiskárna Graspo CZ vyrábí každý rok tisíce pohádkových, dobrodružných a naučných knížek v různých jazycích, které dělají radost malým i velkým čtenářům na celém světě.

  Kromě výroby knih každoročně navrhují i vlastní kolekci diářů a notesů, které jsou barevné a hravé a představují skvělého parťáka, který si zapamatuje všechny důležité úkoly a poznámky. Právě na tyto barevné notesy se mohou těšit všichni finalisté a výherci literárních soutěží Souboj čtenářů a Jak vyrůstám s knihou.

  Pokud jste se nestihli do soutěží přihlásit, nezoufejte. Notesy a diáře můžete zakoupit již v průběhu měsíce června přímo na e-shopu tiskárny Graspo: http://kalendarediare.graspo.com

  Číst dále...
 • Literární soutěž k 27. ročníku festivalu Jičín – město pohádky

  LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

  na téma Příběhy o skřítcích, zvířátkách a jiných bytostech z Rumcajsova revíru

  Soutěž vyhlašují Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně, Nadační fond Jičín – město pohádky a časopis Pastelka.

  Číst dále...
 • Literární soutěž JAK VYRŮSTÁM S KNIHOU

  v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou vyhlašujeme tradiční literární soutěž na téma

  JAK VYRŮSTÁM S KNIHOU

  Zadání:
  Napište svůj příběh, jak vás oblíbená kniha ovlivnila, jakou zkušenost jste díky ní získali a co nového jste se naučili, zkrátka jak jste s knihou „povyrostli“.

  Soutěž je vyhlašována ve třech věkových kategoriích:
  1) první stupeň ZŠ
  2) druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií
  3) střední školy.

  Maximální délka textu je 1 strana A4.
  Velikost písma na PC nejméně 9 – nejvíce 12.
  Příspěvky, které neodpovídají zadání, budou vyřazeny.

  Uzávěrka soutěže: 31. 3. 2017

  Došlé příspěvky vyhodnotí odborná porota a prvních deset autorů prací v každé kategorii se může těšit na zajímavé ceny a na slavnostní vyhlášení na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2017 (11. – 14. 5. 2017). Vyhlášení proběhne v sále Rosteme s knihou v pátek 12. 5. od 11:00 hodin. Další pořady pro děti a mládež sledujte na www.svetknihy.cz.

  Vítězné literární práce budou dostupné na webových stránkách www.rostemesknihou.cz.

  Číst dále...
 • „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“ – soutěž

  Úřad pro ochranu osobních údajů ve spolupráci se SKIP ČR u příležitosti „Dne ochrany osobních údajů“ 28. ledna 2017 vyhlašuje XI. ročník soutěže pro děti a mládež „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“

  Pro ty, kteří rádi kreslí, malují, nebo pracují s grafickými programy, máme výzvu pro odvážné. Popřemýšlejte, kdo nebo co by vám nejlépe mohl pomoci s ochranou soukromí. Fantazii se přitom meze nekladou, můžete si za svého ochránce zvolit zvíře, věc, ale i bytosti čistě fantaskní. Zkrátka, vytvořte maskota pro ochranu soukromí.

  Ti, kteří raději přemýšlí s propiskou v ruce, u klávesnice, nebo s kamerou v ruce, nebudou mít úkol o nic jednodušší. Sepište úvahu, povídku, scénář, nebo natočte video a vysvětlete, jaký je rozdíl mezi tajemstvím a soukromím. Je soukromí vždy tajemstvím, týká se tajemství pokaždé soukromí, je některé z nich závažnější, nebo mají stejnou důležitost? Jak byste případné rozdíly vysvětlili například mladším dětem?

  Uzávěrka soutěže je 30. dubna 2017.

  Číst dále...
 • O Červené Karkulce – výtvarná soutěž

  Výtvarná soutěž pro děti MŠ a 1. stupně ZŠ: Pohádkové čarování s Kuliferdou

  Máte rádi pohádku o červené karkulce? Upravte ji dle své fantazie a pohádku výtvarně ztvárněte.

  Přečtěte / vyprávějte si společně pohádku o Červené Karkulce. Nechte dítě pohádku převyprávět s úpravami dle fantazie. Tuto upravenou pohádku pak dítě výtvarně ztvární (obrázek, nebo prostorový objekt).

  Více informací Vám dá Kuliferda.

  Číst dále...
 • Trapsavec – literární soutěž pro všechny

  Píšete rádi příběhy nebo básněo přírodě, trampování a toulání? Právě na tato témata je zaměřen již 43. ročník literární soutěže TRAPSAVEC.

  Účastnit je můžete v kategoriích:

  • DO 23 LET - PRÓZA
  • DO 23 LET – POEZIE
  • NAD 23 LET - PRÓZA
  • NAD 23 LET - POEZIE

  Případně, pokud již soutěž znáte a byli jste v ní oceněni, budete zařazeni do kategorie Oldpsavců.

  Čtěte dále pro více informací, nebo se podívejte na www.trapsavec.cz nebo na Facebook do skupiny TRAPSAVEC.

  Číst dále...
 • Literární soutěž nakladatelství Albatros láká začínající spisovatele i profesionály

  Máte rádi knihy a sen napsat taky někdy nějakou? Jen motivace schází? Zkuste to s Literární soutěží nakladatelství Albatros. Je to prestižní a v současnosti již tradiční soutěž pro autory dětské literatury.

  Téma aktuálního 8. ročníku je Potkali se ve škole:

  Děti jsou malé i velké, tlusté i tenké, černé i bílé, bohaté i chudé. Ale škola, ta je jen jedna. Škola je místo, kde začínají slibné kariéry a rodí se přátelství na celý život. Je to místo pro všechny, místo, které spojuje. Hledáme příběh ze školního prostředí, v němž se setkají různé povahy a životní zkušenosti, příběh, v němž čtenáři snadno poznají sebe, své spolužáky i učitele. Chceme číst vyprávění složené z nápisů vyškrábaných na školních lavicích, z veledůležitých psaníček potajmu posílaných po třídě i z hovorů vedených o přestávkách nahlas, v hodinách šeptem.

  Číst dále...
 • Vícejazyčnost je bohatství – soutěž pro děti

  4. ročník dětské soutěže na podporu čtení a psaní v dalším jazyce (vedle češtiny) - vyhrajte výlet pro celou třídu!

  Soutěž Vícejazyčnost je bohatství je určena dětem, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce.

  Je založena na čtení či předčítání literárních děl a vytváření kreseb, ilustrací, komiksů či knížek na námět literárního díla. Soutěž je vyhlášena spolkem Zaedno v rámci projektu Kamarádi. Součástí tohoto projektu je i vícejazyčný časopis Kamarádi. Hlavní téma letošního ročníku je 700. výročí Otce vlasti Karla IV.

  Hlavní ceny v soutěži Vícejazyčnost je bohatství jsou školní výlety pro celou třídu. Letos čeká na výherce celých 10 krásných výletů! Pojede se tradičně na největší lezeckou stěnu v ČR, do Techmanie, muzea nebo na historické památky. Rozdávat se bude i mnoho věcných cen. Udělují se ceny pro jednotlivce, pro školy za kolekce prací a pro pedagoga za spolupráci na soutěži.

  Uzávěrka soutěže je 14. října 2016

  Číst dále...