Literární a čtenářšké soutěže

 • Soutěž o nejlepší povídku ze světa Kladiva na čaroděje

  Nakladatelství Epocha vyhlašuje literární soutěž o nejlepší povídku ze světa Kladiva na čaroděje. První cenou je publikování v kladivářské antologii, která se připravuje na rok 2017.

  Uzávěrka soutěže je 30. listopadu 2016

  Svět oblíbené akční urban fantasy série je rozsáhlý a nabízí prostor pro mnohem více příběhů, než se kdy může objevit na stránkách románů. Pokud vás někdy lákalo zkusit si napsat vlastní povídku s Felixem a spol., máte k tomu nyní ideální příležitost.

  Číst dále...
 • Otevřená kniha Divadla D21 – napište povídku!

  Napište povídku o max. délce pět normostran na libovolné téma a pošlete ji do Divadla 21.

  Uzávěrka povídek bude 7. září 2016.

  Výběr těch nejlepších se představuje několikrát za sezónu v hudebně dramatickém večeru, kde vybrané povídky prezentují buď samotní autoři, případně je zpracovávají herci souboru Divadla D21. Ti nejlepší autoři se pak dostanou do papírového vydání naší Otevřené knihy!

  Číst dále...
 • Komiksová soutěž Henryk v bublinách

  Polský institut v Praze vyhlašuje otevřenou soutěž na komiks inspirovaný dílem nebo osobností Henryka Sienkiewicze. Vítězné a vybrané přihlášené práce budou vystaveny a publikovány v doprovodném katalogu.

  Termín odevzdání je 30. září 2016.

  Vyhlášení výsledků a vernisáž výstavy: listopad 2016

  Zadání: 2 – 4 strany volnou technikou v českém jazyce

  Téma: komiks přímo související s životem či dílem Henryka Sienkiewicze /volný autorský výběr nebo možnost využít vyhlašovatelem navrhovanou ukázku/

  Číst dále...
 • Praha ve 100 slovech – literární soutěž

  Projekt Praha město literatury zahájil soutěž, která hledá nejlepší text o Praze.

  Jedná se o společnou akci Visegrádské čtyřky; v Praze, Bratislavě, Budapešti a Varšavě se od června do září 2016 budou vybírat krátké texty o daném hlavním městě, poroty vyberou ty nejlepší. Uzávěrka soutěže je 15. září 2016.

  Porota, ve složení Irena Dousková, Jan Hřebejk a Viktor Preiss, vybere z obdržených textů 100 nejlepších, které budou vydány v knize kapesního formátu a rovněž jako e-kniha.

  Číst dále...
 • Literární soutěž Město jako literární kulisa – vybraní autoři

  V literární soutěži MĚSTO JAKO LITERÁRNÍ KULISA byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

  Autoři těchto prací, jejichž jména jsou uvedena níže, se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě.

  Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 13. května 2016 na 22. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2016 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, a také přečte nahlas vítězné literární práce společně s herečkou Věrou Hollou.

  Číst dále...
 • I letos se těšte na dárky od tiskárny GRASPO CZ

  Věděli jste, že …

  … i letos se můžou finalisté soutěže Souboj čtenářů a vítězové Literární soutěže těšit mimo jiné i na dárky z tiskárny Graspo, partnera veletrhu Svět knihy Praha 2016?

  Číst dále...
 • LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

  v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou vyhlašujeme soutěž na téma

  MĚSTO JAKO LITERÁRNÍ KULISA

  Zadání:
  Napište povídku, ve které má důležitou roli město. Povídku, jejíž kulisou je město, které znáte či existuje ve vaší fantazii.

  Soutěž je vyhlašována ve třech věkových kategoriích:
  1) první stupeň ZŠ
  2) druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií
  3) střední školy

  Maximální délka povídky je 1 strana A4.
  Příspěvky, které neodpovídají zadání, budou vyřazeny.

  Uzávěrka soutěže: 31. 3. 2016

  Došlé příspěvky vyhodnotí odborná porota a prvních deset autorů prací v každé kategorii se může těšit na zajímavé ceny a na slavnostní vyhlášení na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2016 (12. – 15. 5. 2016). Vyhlášení, které proběhne v sále Rosteme s knihou v pátek 13. 5. od 11.00 hodin, bude součástí jednoho z hlavních témat veletrhu „Město jako literární kulisa“. Další pořady v rámci tématu sledujte na www.svetknihy.cz. Vítězné literární práce budou dostupné na webových stránkách www.rostemesknihou.cz

  Číst dále...
 • Bambini litera – soutěž pro děti, které baví psát

  Bohatší slovní zásoba, větší fantazie, rozsáhlejší obecné znalosti, schopnost koncentrace, rozvinuté logické a kritické myšlení... V tom všem jsou děti, kterým rodiče čtou, lepší. Dobře se uplatní ve škole a samy. Už jako aktivní čtenáři pak v knížkách nacházejí inspiraci a zábavu.

  Bambini litera je nová soutěž vybízející děti, ale i jejich rodiče a prarodiče, aby společně napsali pohádkový příběh jakkoli spojený s pojmy domov či rodina. Nejlepší pohádkové příběhy, které vybere zkušená porota, se pak stanou součástí bohatě ilustrované knížky. Pohádky, které se do knížky nevejdou, budou zveřejněny na internetových stránkách soutěže www.skanska.cz/reality.

  Více o soutěži najdete zde, uzávěrka soutěže je 10. 5. 2016.

  Číst dále...
 • Výherci soutěže o audioknihu Proč má kos žlutý nos

  5 nejpovedenějších odpovědí na otázku "Proč má kos žlutý nos" získává audioknihu. Podivejte se na nápaditá dílka výherců, ostatní účastníci soutěže dostanou slevový kupon na audioknihy od Audiotéka.cz:

  Proč má kos žlutý nos?
  Protože chodil bos,
  šlápl na spoustu vos,
  a ty mu sežraly nos.
  Koupil si tedy los
  a v něm vyhrál žlutý nos.

  Filip Kovářík, 6.B, ZŠ E. Beneše, Písek

  Číst dále...
 • Soutěž s Rostíkem a Audiotéka.cz o audioknihu Proč má kos žlutý nos?

  Napiš nám, proč má podle tebe kos žlutý nos.

  5 nejlepších, nejpovedenějších, nejlépe napsaných nebo nejvtipnějších a nejoriginálnějších příspěvků vyhraje audioknihu Proč má kos žlutý nos od Audiotéka.cz.

  Svou odpověď (max. 10 vět) pošli do poloviny listopadu (15. 11. 2015) na alzbeta.skytova@audioteka.cz. Nezapomeň nám na sebe nebo na své rodiče napsat e-mail, abychom ti mohli v případě výhry dát vědět a zaslat audioknihu!

  Vybranými soutěžními příspěvky se budou moci pobavit i poučit návštěvníci webu www.rostemesknihou.cz a Audioteka.cz

  Číst dále...