Co se děje v knihovnách

 • Poznejte zámecké knihovny s hravými pracovními listy pro děti

  Objevujte s dětmi krásy zámeckých knihoven hravou formou. Národní muzeum připravilo pracovní listy, které zajímavým způsobem přibližují dětem dějinné souvislosti, historické zajímavosti a příslušnost zámeckých knihoven ke Knihovně Národního muzea.

  Pracovní listy si můžete stáhnout a vytisknout na webových stránkách Národního muzea nebo je můžete získat na těchto zámcích:

  Bečov nad Teplou
  Brandýs nad Labem
  Březnice
  Červený Hrádek u Jirkova
  Horšovský Týn
  Kunín
  Velké Losiny
  Vlašim

  Pokud na pokladnách objektů odevzdáte správně vyplněný list a připojíte své jméno a adresu, budete zařazeni do slosování o drobné ceny.

  Číst dále...
 • Jak zaujmout dospívající v knihovnách

  Vychází nové číslo časopisu IMPULSY!

  Knihovna Jiřího Mahena v Brně tentokrát nabízí knihovníkům tipy, jak zaujmout dospivajicí v knihovnách. I mnoho dalšího. Nechte se inspirovat, získejte náměty a trendy dětského čtenářství!

   

  Číst dále...
 • Čapkové a jejich ženy – konference pro knihovníky

  Dvoudenní setkání (5. - 6. srpna 2016) zaměřené na Helenu Čapkovou, Jarmilu Čapkovou a Olgu Scheinpflugovou. Část konference proběhne v Městské knihovně Dobříš. Druhá část v Památníku Karla Čapka ve Strži je doplněna prohlídkou památníku s výkladem a piknikem.

  Tuto konferenci pořádá Příbramské klubko KDK ve spolupráci s Památníkem Karla Čapka za finanční podpory SKIP a Ministerstva kultury ČR. Pro více informací se obraťte na Městskou knihovnu Dobříš.

   

  Číst dále...
 • Výstava Nejlepší knihy dětem

  ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje v Plzni můžete až do konce června zhlédnout výstavu "NEJLEPŠÍ KNIHY DĚTEM".

  Galerie Evropského domu SVK PK, Nám. Republiky 12

  Otevírací doba: po 13-17, út, st, čt 9-12 a 13-17, pá 9-15

  Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

  Na výstavě jsou ilustrace knih nominovaných i oceněných Zlatou stuhou nejen za výtvarný počin roku.

   

   

  Číst dále...
 • Humanita jako základní hodnota výchovy a vzdělávání

  Mezinárodní konferenci pořádá Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského dne 17. 10. 2016 ve Společenském sále muzea, Valdštejnská 20, Praha 1.

   

  Číst dále...
 • Knihovnická dílna Setkání s loutkou

  Pro všechny zájemce z řad knihovníků se chystá další ročník knihovnické dílny Setkání s loutkou, která se koná v rámci 65. ročníku loutkářského festivalu Loutkářská Chrudim.

  Dílna se uskuteční 1. -3. července (pátek-neděle) v Městské knihovně Chrudim.

  Lektorem bude PaedDr. František Zborník, kterého znáte také jako lektora dramatické výchovy. Hlavní náplní bude storryteling, neboli řízené vyprávění příběhů, hraní vymyšlených příběhů a jejich ilustrace.

  Dále vás čeká divadelní představení:

  Číst dále...
 • Seminář Autorské právo v praxi III.

  Elektronické publikování a digitalizace odborné a vědecké literatury.

  Seminář Autorské právo v praxi III. se bude konat dne 8. 6. 2016 v přednáškovém sále ÚTIA AV ČR na Praze 8 (asi 5 minut od metra Ládví).

  Cílem semináře Autorské právo v praxi III je poskytnutí informací a umožnění diskuze k problematice současných forem publikování vědecké a odborné literatury a způsobů její distribuce (prodeje, online distribuce, půjčování apod.).

  Obsah semináře je inspirován avizovaným záměrem Evropské komise, zveřejněným ve Sdělení z prosince 2015. Obsahem záměru je směřování k modernějšímu a evropštějšímu rámci v oblasti autorského práva.

  Číst dále...
 • Svátky knihy v Rychnově nad Kněžnou

  Kultura Rychnov nad Kněžnou - Městská knihovna pořádá již 5. ročník SVÁTKU KNIHY. Prodejní výstava a den nabitý doprovodným programem, podívejte se na pozdrobnosti zde.

   

  Číst dále...
 • Suk – čteme všichni 2015 – výsledky ankety

  Ve středu 6. dubna 2016 proběhlo v Památníku národního písemnictví na Strahově vyhlášení výsledků 23. ročníku celostátní soutěže „Suk – čteme všichni“, ankety o nejoblíbenější knihu pro děti a mládež vydanou v roce 2015.

  Celkem hlasovalo 1750 dětí. Čtěte dále a dozvíte se, jaké knížky jsou mezi českými dětmi nejoblíbenější!

  Číst dále...
 • Biblioweb 2016

  Které české knihovny mají v letošním roce nejlepší webové stránky, se dozvíte zde.

  Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) zorganizoval pod záštitou Asociace krajů České republiky již sedmnáctý ročník BIBLIOWEBu, soutěže o nejlepší webovou prezentaci knihovny.

  Číst dále...